Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

MŁODY MENAGER ŚRODOWISKA

 Program edukacyjny Młody Menager Środowiska był dla uczniów Szkoły Podstawowej w Bąkowicach interesującym doświadczeniem dydaktycznym i wychowawczym. Projekt rozpoczął się w kwietniu poprzedniego roku szkolnego, a zadania podejmowane w ramach jego realizacji obejmowały wynajdowanie różnego rodzaju śmieci i opisywanie ich składu, masy, objętości, szkodliwości dla środowiska, pochodzenia, sposobu utylizacji oraz podawania propozycji zmniejszenia danego rodzaju odpadów. Zaletą programu było wykorzystanie technik multimedialnych, które dodatkowo motywowały młodzież. W sumie opisano i sklasyfikowano ponad 14 tysięcy różnego rodzaju śmieci. Otrzymane od organizatorów materiały do przeprowadzenia zajęć edukacyjnych o segregowaniu odpadów, stanowią atrakcyjne pomoce dydaktyczne, które można wykorzystać przy realizacji własnych programów ekologicznych w szkole. Atrakcyjne nagrody rzeczowe okazały się dla uczniów dodatkową zaletą programu, zachęciły do podejmowania kolejnych działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Spośród 153 szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, uczniowie Szkoły Podstawowej w Bąkowicach zajęli I miejsce w województwie, a II miejsce w kraju. Nagroda, czterodniowa wycieczka edukacyjna w Góry Świętokrzyskie, dostarczyła niezapomnianych wrażeń, a została ufundowana przez PTH Technika sp. z o.o. Wartość tej wycieczki szacowana jest na ponad 12 tysięcy złotych. Podczas jej trwania dzieci dowiedziały się wielu bardzo ciekawych rzeczy dotyczących historii i przyrody naszego kraju. Jesteśmy pewni, że nabytą wiedzę będą mogły wykorzystać na lekcjach.

 Ponadto szkolny koordynator programu – Renata Boduch i druga nauczycielka współpracująca przy tym projekcie – Aneta Garkut, zostały zaproszone do Ekologicznej Rady Programowej, organizowanej przez w/w firmę. Ma ona zająć się wprowadzaniem i realizacją programów finansowanych z Ministerstwa Ochrony Środowiska.

 dyrektor szkoły Cezary Zając

wstecz